Sep 25

Erasmus+ – spotkanie upowszechniające

W dniu 12 października 2017 roku o godz.9.30 w siedzibie stowarzyszenia odbędzie się spotkanie upowszechniające rezultaty i efekty realizowanego projektu “Do przodu” w ramach programu Erasmus+ Edukacja dorosłych. Przedstawimy również pomysły na kolejny projekt.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Jul 14

Mobilność edukacyjna – Erasmus+

Przed nami ostatnia mobilność edukacyjna, tym razem trzech pracowników z naszego Stowarzyszenia leci                 na Maltę.

Główny cel: kształtowanie umiejętności posługiwania się językiem angielski, nawiązanie nowych kontaktów                 i umiędzynarodowienie placówki.

Po powrocie w sierpniu umieścimy relację wraz ze zdjęciami.

May 03

Mobilność edukacyjna Barcelona 2017

 

 

Zakończyliśmy mobilność, której tematem było wykorzystanie gier w procesie uczenia oraz używanie mechanizmów gier podczas tworzenia lekcji i zajęć zarówno dla dorosłych uczestników i dzieci. Uczestniczyliśmy w kursie „Game based-learning and Gamification, który odbywał się w Barcelonie.

Razem z kolegami z Belgii, Niemiec, Luksemburga, Chorwacji, Węgier, Holandii, Finlandii uczyliśmy się    jak wykorzystać gry i ich mechanikę aby uatrakcyjnić     i zaciekawić naszych podopiecznych, aby chętniej           i z większym zaangażowaniem uczestniczyli                  w zajęciach.

Główną zaletą wykorzystania gier i gamifikacji jest zwiększenie uwagi i motywacji podopiecznych,                a w przypadku osób z niepełnosprawnością intelektualną jest to niezmiernie ważne.

Teraz chcemy podzielić się zdobytą wiedzą                      i umiejętnościami z pozostałymi członkami zespołu terapeutycznego oraz rodzicami naszych podopiecznych. Przyszedł też czas na przetestowanie zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce !!! 🙂

Łukasz i Paweł

Mar 26

IV mobilność edukacyjna

Przed nami IV mobilność edukacyjna w ramach programu Erasmus+ w projekcie do Przodu. Tym razem dwóch fizjoterapeutów: Lukasz i Paweł wezmą udział w szkoleniu  Game-Based learning and Gamification w Barcelonie, w Hiszpanii. Dlaczego ten kurs?

Ponieważ programy i aplikacje komputerowe odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu. Osoby niepełnosprawne również chętnie korzystają z urządzeń technologicznych. Często rolą terapeutów jest pokazanie jak w konstruktywny sposób z nich korzystać. Mamy nadzieję, że kurs będzie bardzo owocny dla naszych terapeutów i oprócz wiedzy merytorycznej, umożliwi również im nawiązanie kontaktów międzynarodowych!

Z niecierpliwością czekamy na relację z Hiszpanii !

Feb 05

Santa Cruz de Tenerife

Program kursu organizowanego w miejscowości Santa Cruz na Wyspach Kanaryjskich “Digital Turn” wpisał się bardzo dobrze w potrzeby naszej organizacji i Europejski Plan Rozwoju. Na kursie zostałam zapoznana z różnymi, interesującymi aplikacji, które będę mogła wykorzystać do pracy w Stowarzyszeniu wraz z moimi podopiecznymi.

Poznałam np. narzędzie Kahoot, służące do tworzenia zadań, rebusów na tablecie. W ten sposób nudną naukę można przekształcić w ciekawą przygodę. A niektórzy podopieczni chętnie uczą się samodzielnie tworzyć zadanie dla ich kolegów. Narzędzie Seesaw służące i usprawniające komunikację między kadrą, może być również wykorzystywane do przesyłania informacji rodziców i tworzenia prezentacji.

Kurs był w zorganizowany w pięknym otoczeniu, uczestnikami byli ludzie z wielu, europejskich krajów m.in.: Rumunii, Bułgarii, Turcji, Chorwacji, Słowacji, Finlandii, Litwy, Macedonii, Niemiec, natomiast kadra z Estonii, Anglii.

Kolejna mobilność edukacyjna była bardzo udanym, ciekawym i przydatnym doświadczeniem.

Program Erasmus+ jest bardzo użytecznym programem, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jest bardzo ważną  instytucją!

Strona 1 z 1412345...10...Ostatnia »